Styrelsen

Styrelsens uppgift är att verkställa de beslut som tas på stämman samt att se till att fastigheten mår bra.

Om ni vill komma i kontakt med styrelsen mejlar ni till styrelsen@pillunden.se så kontaktar någon ur styrelsen er. Det går också bra att komma förbi styrelserummet då vi har mottagningstid.

Styrelsemedlemmar

Kenneth Karlsson – ordförande
epost: kenneth@pillunden.se

Irene Pehrsson – styrelseledamot
epost: irene@pillunden.se

Birgitta Fagerberg – styrelseledamot
epost: birgitta.fagerberg@pillunden.se

Fanny Ståhl – styrelseledamot
e-post: fanny@pillunden.se

Anette Norborg – styrelseledamot
epost: anette.norborg@pillunden.se

Kerstin Isberg – styrelseledamot
epost: kerstin@pillunden.se

Magnus Andersson – suppleant
epost: magnus@pillunden.se

Pertti Rintakoski – suppleant
epost: pertti@pillunden.se

Elisabeth Singh – suppleant
epost: elisabeth@pillunden.se

Ronny Bergström – Adjungerande
e-post: ronny.bergstrom@pillunden.se

 

Styrelsemottagning Öppettider

Styrelsen finns tillgängligt i styrelserummet varje ojämn vecka onsdagar mellan klockan 19:00 – 20:00

Stämma

Styrelsens uppgift är att verkställa de beslut som tas på stämman samt att se till att huset mår bra.

Stämman är varje bostadsrättförenings högsta beslutande organ. Där röstar och bestämmer medlemmarna om föreningens framtid. Därför är det bra om du deltar på stämman.

Vanligtvis äger stämman rum en gång per år mellan april och maj. Till stämman kan du lämna egna fårslag till fårbättringar, så kallade motioner.

Ibland kallar vi till extrastämma om det är något särskilt som du och de andra medlemmarna bör ta ställning till.